Je mnoho způsobů jak zpracovat třeba ořezy látek, které vzniknou po ořezání hotového quiltu. Je možné plést, háčkovat nebo i tkát. Zpracovat můžete i látky, které se Vám tak úplně nelíbí, staré oblečení, různé bytové tkaniny (ubrusy, povlečení, závěsy atd.).
U toho tkaní existuje spousta různých způsobů jak na to. Já jsem hledala nějaký jednoduchý, dostupný. Teď hned, abych nemusela nic řešit a hned začít tkát. Je to ten nejjednodušší postup, nic rafinovaného. Pokud chcete obměny, tak můžete na začátku, na konci nebo i mezi látku přidat nějaké další příze. Kolik řad budete chtít. Můžete vázat střapečky jinak. Můžete cokoli.
Toto je jen takový základní velmi jednoduchý a primitivní postup zpracovaný tak, aby případné začátečníky neodradil.
Jo a JEHLA . Určitě přivezu na Sraz patchworkářek do Prostějova. Ten se koná 15. listopadu. Já se ještě připomenu, pokud si ji bude chtít někdo objednat. Na posílání je to levná položka, takže by poštovné bylo dražší než samotná jehla. Na srazu můžeme i tkát. Uvidíme.
Co potřebujeme:
👉 Něco na osnovu. Provázek, bavlněnou přízi, klidně i směsovou, ale neměla by pružit
👉 Zbytky látek nastříhané nebo natrhané na pruhy
👉 Starší knihu. Ne moc silnou, aby se dobře držela
👉 Nůžky
👉 Tužka (obyčejná nebo tesařská), dřívko
Co už nutně nemusí být
💪 Krepová páska
💪 Hřebínek . Pokud nemáte hřebínek použijte i na horní stranu tužku nebo dřívko. Co se přitloukání tkaniny nebo příze týká, tak lze použít i vidličku. Vidlička se používá běžně na přitloukání tapisérie. Pokud potřebujete silnější doraz můžete ji zatížit magnetem.
💪 Jehla na tkaní (případně větší háček se na provlékání hodí taky)
Skvělý nápad a super návod.
OdpovědětVymazat