Malý stav, viz. minulý příspěvek, byl pro mne velkou svobodou v tom kde mohu tkát. Prakticky všude, protože přenášet malého dvoukilového pomocníka můžu několikrát za den kamkoliv.
Mé analytické já se probudilo a začalo provokovat. Zkus dva listy. Zkusit to můžu, ale já to musím pochopit. Už pro stanovení jakou hustotu zvolit.
Studovala, nakreslila něco, co už dávno bylo někde nakreslené, natáhla osnovu a... no samozřejmě jsem při své nepozornosti někde jsem udělala chybu. Abych nemusela vyhazovat některé osnovní nitě, vymyslela tedy další už dávno vymyšlenou věc a nakreslila další diagram s využitím stejné hustoty. Ultra jednoduchý, univerzální a jak jsem psala dávno vymyšlený, ale já potřebuji pochopit princip.
Výhodou je, že nemění hustotu použitého listu a přece se s ním dá pracovat a různými kombinacemi zvedání listů jde vymyslet pár zajímavých kombinací. Jediné, na co si musíte dát pozor, jaký vzor se tvoří na zadní straně, zda nemáte přeskočeno více osnovních nití. Tato kombinace zavedení nitě se využívá i při dalších technikách. O tom až v dalším článku.
Vyzkoušela jsem barevné přechody ze tří tenkých vláken v útku. Tkanina je plastická a měkčí než plátno.
Pokud zadní list necháte na neutrál, tak předním listem můžete tkát pouze plátno a to pak kombinovat se vzorováním. Při takovém vzorování vznikne měkčí tkanina než u obyčejného plátna.
Žádné komentáře:
Okomentovat