Quiltování Vašich dek na rámu

Obrázek č. 1

Prošívání - quiltování na rámu:

Nabízím quiltování na rámu Bernina. 

Nabízím také quiltování na šlapacím stroji (cena na dotaz)

Moje dřívější práce quiltování na zakázksi můžete prohlédnout ZDE

Album prací na Bernině TADY (zadáním své práce dáváte svolení s vystavením části Vaší práce zde v albu tak, aby byla vidět moje provedená práce. Vždy bude uveden autor topu ve zkráceném znění, aby bylo dodrženo GDPR). Na sociálních sítích vystavuji práci jen se svolením majitele deky a s uvedením autora práce.

Nové ceny pro rok 2024 Orientační cena je od 480,- (celoplošné prošití od kraje ke kraji) - 800 Kč  za metr čtvereční (například kombinace prošití celoplošného a prošití s pravítky nebo prošití do vzoru). Quilty s aplikacemi nebo jinak velmi složité a drobné prošití až 1300,- za metr čtvereční KLIK na příklad. Cenu lze určit pouze orientačně, prošívání je kreativní tvorba a konečný výsledek se může lišit od prvotního návrhu.

Zakázku je nutno sjednat předem telefonicky nebo elektronicky. Pro složité quilty termín nejméně půl roku předem.

V ceně jsou zahrnuty běžné nitě (zpravidla Amann Isacord). Na prošití bude použita nit v co nejbližší barvě quiltu.
Mám skladem univerzální, léty osvědčené vhodné barvy. Při objednání nitě dle přání zákazníka platí poštovné zákazník (viz. obchodní podmínky). Případně pošlete Vámi vybrané nitě spolu s dekou. Vhodná je značka Amann Isacord, případně Amann Belfil S 120. 
Komplikované žehlení nebo napínání na rám bude účtováno zvlášť.
Volné konce nití vždy zapošívám ručně. Okraje deky budou prostehovány tak, aby se Vám deka dobře lemovala.

Není zahrnuto:

 • napínání na rám 50 - 200 Kč. 
 • sešívání látky na zadní stranu (sešití do tvaru nutného k prošití deky). Cena podle složitosti
 • nadstavení rouna (vždy je nutné přihlížet i k šíři Vámi vybraného rouna a počítat s jeho navýšením, pokud je deka širší než rouno). Vhodné rouno probereme při domlouvání vzoru.
 • obšívání pro natažení na rám (viz. příprava deky zákazníkem - nemá-li deka borduru)
 • dále není zahrnuta látka na zadní stranu nebo materiál nutný k nadstavení, vatelín a další přidané materiály, vícebarevné prošití nebo prošití speciálními nitěmi, případně barvou, kterou požaduje zákazník, doprava a náklady na dopravu při nákupu přidaného materiálu požadovaného zákazníkem (viz. obchodní podmínky)
 • nadšívaná zadní strana. Je-li tato zadní látka sešitá z jakýchkoliv částí, není záruka na případné sklady, které se v důsledku tohoto mohou vytvořit. Může být fakturován poplatek, protože zpracování takového quiltu je na rámu komplikované.
 • nabízím našití lemovacího proužku 30 Kč za metr s ořezáním. Lem bude našit z lícové strany tak, aby byl připravený na ruční přišití směrem na stranu rubovou. Podrobnosti jak připravit lemovací proužek na dotaz.
 • praní a následné žehlení látky na zadní stranu - 100 Kč
 • vyšití štítku dle složitosti nápisu 100-200 Kč,- 

Příprava deky zákazníkem:

 • deka by měla být vyžehlená tak, aby švy nebránily prošití - rozžehlené nebo sežehlené švy.
 • pokud deka nemá celistvou borduru a ukončení je tvořeno velkým množstvím švů, je nutné ji obšít po obvodu rovným stehem (mohu provést dle dohody), aby se zajistily švy proti párání při přepravě a napínání na rám. Pomocné pruhy se nenašívají. Jak na to, viz. níže - Obšití deky bez bordury
 • přední stranu prosím pečlivě očistěte od nití, které jsou zašité ve švu a přes šev prostupují na lícovou stranu. Přes takové nitě není možné prošívat, přišila bych je.
 • látka na zadní stranu by měla být sešitá do potřebného tvaru. Velikost by měla být o zvětšená nejméně o 5 cm větší než topa to na na každou stranu. Pokud je zadní strana menší než top, není možné deku sestavit. Pokud si nejste jisti jak látku nadstavit, pošlete dostatečné množství látky, abych mohla zadní stranu připravit. Látka navíc Vám bude vrácena. 
 • před sestavením zadní strany topu látku raději vyperte tak, jak budete ošetřovat deku. Některé látky se srážejí až o 10 cm na metr (například flanel). Je škoda, když je po prvním praní zničené náročné dílo
 • jednotlivé vrstvy (top, vatelín a zadní strana) by neměly být nijak spojené. Každá část se navíjí na rám samostatně.

Mohu dodat rouno, látku na zadní stranu objednám dle domluvy Můžete také objednat na patchworky.cz a já si látku osobně vyzvednu v Olomouci. Pokud je deka širší než rouno, bude rouno účtováno dvakrát potřebná délka. Přebytek bude dodán spolu s dekou, nebude-li domluveno jinak.

Nabízená rouna.
České polyesterové rouno Jan L 120 g KLIK. Velmi měkké rouno bez zahlazené vrstvy, podobné zahraničním používaným do dek
České polyesterové rouno Jan L 150 g KLIK. Velmi měkké rouno bez zahlazené vrstvy, podobné zahraničním používaným do dek
České polyesterové rouno Javisa 150 g KLIK Upozornění. Velmi splývavé rouno, které není bezprostředně po prošití příliš plastické. Doporučuji pouze na dekorativní deky, které mají splývat, výborné je na letní deky.
České polyesterové rouno Jewa 165 g do pevnějších dek například na sedačku
Rouna z Jilany video KLIK

Polyesterový Termolin 80 g, 120 g. 140 g nebo 180 g (Polytex)

Termolin duté vlákno 180 g (Polytex)

Hlazený vatelín 120 g. Rouno se zahlazenou vrstvou. Vhodné pro ručně šité a jiné výrobky, které potřebují pevný podklad. Má atest pro děti do tří let. šíře tohoto rouna je 155 cm. Je nutné počítat s nadstavením šířky, pokud je Vaše deka větší. 
České rouno - recyklovaná bavlna Polytex 150 g Trochu tvrdší než zahraniční bavlněné rouno. Lze použít na deky na sedačku.

Cotton mix Polytex - na objednávku: KLIK. Pokud se rozhodnete pro toto rouno, ráda ho objednám. Poštové hradí zákazník nebo dle dohody (možno rozdělit pro více zákazníků atd.) a po provedení práce Vám zbývající rouno pošlu spolu s dekou.

Obšití deky bez bordury rovným stehem. Takto zajištěné švy se nepářou při napínání na rám a při přepravě a manipulaci při žehlení. TIP: obšívejte z rubové strany, budete dobře vidět, kam se kladou švy.


Doba zhotovení bude stanovena při převzetí zakázky pouze časovým rozmezím. Je možné si předem domluvit termín prošití na určitý týden (přesněji dva týdny). Složité deky vyžadují čas a počítejte s delším termínem. Deku prošívám dlouho a tak na takovou práci musím mít místo ve svém harmonogramu. Prošití do měsíce vyžadované zákazníkem bude účtováno s příplatkem 30% ceny práce.

Doprava. Preferuji Balíkovnu nebo Zásilkovnu

Nezapomeňte: Pokud máte k dece polštářky a chcete je mít prošité ve stejném stylu jako deku, určitě je přibalte.

Bonus: Jako dárek obdržíte vyšívaný štítek do kterého můžete fixou na textil napsat věnování, kdo deku ušil a datum ušití. Kdo nebude mít zájem o štítek obdrží jako dárek výšivku na jehelníček (je nutné mi o tom napsat).


Jaký je benefit a hlavní myšlenka mojí práce  
Každé zapošití konců nití je provedeno ručně. Nitě tedy po strojovém zapošití opatřím uzlíkem a zatáhnu do deky.
Okraj prošití je vždy nastehovaný tak, aby se spojily všechny vrstvy a po oříznutí bylo možné lépe našívat lemování.
Neořezávám prošitý quilt. Cože?! To je nějaký benefit? Ano je. Každá zákaznice může mít jiný styl lemování a jinou šířku lemu. Já například našívám lemovací proužek z lícové strany ještě dříve než nadbytečné okraje odstřihnu.
Vzor na dece nevzniká náhodně, ale návrh konzultuji se zákaznicí. I když během šití může dojít k drobným změnám vyplývajícím z konečné realizace.
Méně je někdy více, což neznamená, že to je méně pracné než zmatek vzorů na dece. Ve velkém množství případů, je to spíše naopak. Vymyslet jednoduché prošití, které bude ladit s dekou, je ta duševní část práce. Vždy se snažím doplnit deku tak, že práce autorky je pro mne tou hlavní činností. 

Obchodní podmínky ZDE 

Kontakt:    info@jamala-jamala.cz
                    telefon: +420 720 391 190
Příklady prošití dle náročnosti. Od náročnosti se odvíjí i cena prošití:

Příklad 1: Celoplošné prošití od kraje ke kraji. Není zde žádné omezení vztahující se k patchworkovému vzoru na dece. Vzor je tedy tvořen samostatně. Je to nejlevnější varianta prošití a možné vzory lze vybírat TOMTO ALBU.


Příklad 2: Celopošné prošití s oddělením bordury.

Prosím čtěte: Obchodní podmínky


Žádné komentáře:

Okomentovat